Oddeľovací lievik

Oddeľovací lievik

Oddeľovací lievik je zariadenie špeciálne používané na separáciu dvojfázových zmesí. Deliaci lievik nám pomôže s veľmi presným a precíznym oddelením. V separačnom lieviku je už kondenzovaná zmes v pokoji dobre separovaná kvôli rozdielnej špecifickej hmotnosti, takže dve fázy (olejová fáza, vodná fáza) je možné ľahko a veľmi presne vypustiť do samostatných nádob pomocou odtokového kohútika. 

Dostupnosť:
do 2-3 dní
Model:
HPVT250-500-1000
Objem

Oddeľovací lievik je zariadenie špeciálne používané na separáciu dvojfázových zmesí. Keď vyrobíme éterický olej alebo hydrolát (kvetinovú vodu), získame 2 materiály s rôznymi vlastnosťami. Jeden je éterický olej a druhý reklamný olej alebo hydrosol, ktorý sa tiež nazýva kvetinová voda. Esenciálne oleje sú uhľovodíkové zlúčeniny, ktoré prenášajú účinné látky rastliny rozpustné v tukoch a sú pri izbovej teplote úplne prchavé. Ich špecifická hmotnosť je väčšinou menšia ako voda. Voda použitá pri destilácii bude tiež obsahovať veľké množstvo užitočnej vône a liečivých zložiek, ktoré sme nakrájali na jej prípravu, takže je to veľmi užitočný vedľajší produkt pri výrobe éterického oleja. Počas destilácie tieto dve látky dorazia súčasne do našej chladiacej jednotky, kde potom skondenzujú, to znamená, že sa stanú kvapalnými. Naša zmes bude pozostávať z 2 fáz a musí byť oddelená. Deliaci lievik nám pomôže s veľmi presným a precíznym oddelením. Naša už kondenzovaná zmes sa dobre oddeľuje v pokoji v separačnom lieviku kvôli rozdielnej špecifickej hmotnosti, takže dve fázy (olejová fáza, vodná fáza) sa dajú ľahko a veľmi presne vypustiť do samostatných nádob pomocou odtokového kohútika.

 

Deliaci lievik vyrobený z borosilikátového skla (sklo laboratórnej kvality) má kužeľovitý šikmý teflónový kohútik a sklenenú zátku, ktorá je tiež odolná voči kyselinám a alkoholu.

 

Je to dôležitá a užitočná pomoc pre tých, ktorí doma extrahujú éterický olej a hydroláty.

 

Veľkosti: Dostupné vo veľkostiach 250, 500 a 1000 ml.

 

Štítky: Separácia éterického oleja oddeľovací lievik hydrolát éterický olej separácia dvojfázovej kvapaliny