Často kladené otázky

Sú pálenice a destilačné zariadenia vyrobené zo 100% medi?

Okrem spájkovania, ktorými môže byť meď, bronz, striebro alebo cín, sú všetky pálenice destilačné zariadenia zo 100% medi.

Dokážeme vyrobiť kvalitnú pálenka s domácim varením?

Kvalita pálenky závisí na dôkladnej príprave kvasu, na kvalite pálenice a na pozornosti varenia. Naše vybavenie je možné použiť na prípravu najlepšej kvalitnej pálenky, a na našich stránkach alebo v príručke dodanej so zariadeniami nájdete informácie, ktoré potrebujete na výrobu kvasu a pálenky.

Varenie domácej pálenky je nebezpečné?

Naše zariadenie  podlieha dôkladnej kontrole kvality a bezpečnosti. V priebehu varenia však môžu vzniknúť určité nebezpečenstvá. Pracujeme s horľavými materiálmi počas varenia kvasu, takže môže dôjsť k požiaru. Ak je  destilácie zablokovaná sa môže zvýšiť tlak, čo môže spôsobiť výbuch. Týmto nebezpečenstvám sa však možno vyhnúť s náležitou starostlivosťou. Neprehliadnite tieto nebezpečenstvá a dodržujte bezpečnostné upozornenia!

Je možné riediť kvas vodou?

Áno, a v niektorých prípadoch je to absolútne nevyhnutné. Vlhké prostredie je základným predpokladom pre funkciu kvasiniek, a môže spôsobiť problémy pri varení, ak je kvas suchý. V čase odparovania sa etylalkohol začína odparovať pri 74 stupňoch a v okamihu, keď teplota kašovitého kvasu dosiahne bod varu vody, destilácia je dokončená. Preto pálenka nebude redšia, ak zriedime kvas.

Je možné riediť pálenku ?

Áno, pálenky čerstvo vypálené majú vysoký obsah alkoholu a preto sa zriedi destilovanou vodou. Existujú zákonné ustanovenia týkajúce sa obsahu alkoholu v pálenke, ktoré musíme dodržať.  Z hľadiska konzumácie je potrebné zriedenie koncovej chuti.

Chcem darovať pálenicu, ale sám sa tomu nerozumiem. Bude s darom spokojný?

Garantujeme to. Ak by sme sa mýlili, do 8 dní pálenicu odkúpime bez otázok. Ale taká vec sa ešte nestala.