Hobby pálenica s aromavežou

Hobby pálenica s aromavežou


Dostupnosť:
Skladom
Model:
HAP
Objem

Zariadenie s arómavežou je rovnako vhodné na výrobu domácej pálenky, ale môže sa tiež použiť na extrakciu aktívnych zložiek bylín alebo na ochutenie domácej pálenky .Arómaveža je vlastne valcovitý spoj medzi kotlom na varenie a kupolou. Vo veži nájdete perforovaný medený kôš, kde môžete uložiť byliny a ovocie.

Ak  pálenku destilujeme cez ovocie, bude mať jedinečnú ovocnú chuť. Môžeme produkovať ovocnú, už likérovú pálenku, ktorú ocenia aj tí, ktorí nemajú radi silné pálenky. Alebo vložíme bylinky do hrnčeka s arómami a môžeme destilovať dokonca aj vodu alebo pálenku. Podstata postupu spočíva v tom, že rastliny neprichádzajú do priameho kontaktu s horúcim kotlom alebo tekutinami, ktoré by poškodili určité účinné látky, éterické oleje, cenné vitamíny.Namiesto toho para otvára póry bylinám, a prenáša cenné látky do chladničky. Keď sa pálenka odparí cez byliny, destilát sa čistí a alkohol zachováva účinné látky.

Ak je veža naplnená malými  sklenenými guličkami,v tom prípade tieto guličky tak účinne  prefiltrujú a čistia destilát,že už po prvej destilácii získame veľmi čistú vysoko alkoholickú pálenku. Táto pálenka nebude mať veľa chuti, ale je to v poriadku. S našimi aromatickými látkami  dodáme chuť, ktorú chceme - prirodzene bez pridania umelých prísad.

Napokon, aromatická veža sa ľahko odstránený  a môže byť použitá ako tradičná pálenica.


Aký je rozdiel medzi pálenicou Hobby s arómavežou a  pálenicou s arómavežou


Pálenice s aromatickou vežou sú vyrobené zo štandardných páleníc a aromatické pálenice Hobby sú vyrobené z Hobby páleníc.

Aromatická pálenica Hobby má rad ozdobných nitov,spájkovanie aromatickej pálenice s vežou je krajšie.

Štandardné pálenice je hadica pary a chladiace zariadenie spojené holanderom, pričom rúrky u Hobby pálenici sa jednoducho vsunú do seba.

Štandardné pálenice majú prívod na studenú vodu a vývod na teplú vodu,pričom Hobby pálenice nemajú prívod na studenú vodu.Studenú vodu buď prilievame alebo dáme do chladiaceho zariadenie hadicu priamo z vodovodu.

Pálenica Hobby  je vybavená upínacím zariadením na upevnenie aromatickej veže na kotol. Vďaka tomu je veža veľmi stabilná, ale čistenie je ťažké. 

Štítky: 5 litrová pálenica10 litrová pálenica 20 litrová pálenica

Súvisiace produkty