Kondenzačná nádoba / chladená vodou /

Kondenzačná nádoba / chladená vodou /

Nádoba je dôležitým nástrojom kondenzácie. Prístroj sa používa na pálenie vysokého obsahu alkoholu v destiláte, bez škodlivých olejov. Pri namontovaní viacerých kondenzačných nádôb môžeme dosiahnuť jednostupňovú destiláciu, Pálenka je jasnejšia, s vyšším obsahom alkoholu, bez známok zápachov.

Rozsah veľkosti: Kondenzačná nádoba s rozmermi 24 cm pre pálenice 5 až 45 litrov a priemer 31 cm pre väčšie pálenice s objemom 45-100 litrov.

Dostupnosť:
Skladom
Model:
FL24
Rozmer
194.25 €

Je vyrobená z vysoko čistej medi a preto aj tu sa prejaví priaznivý katalyzujúci účinok medi. Musí byť namontovaná medzi kopulu a chladiacu jednotku. Jeho cieľom je ušetriť čas na pálenie a pomôcť pri destilačnom procese. Použitie viacerých kondenzačných nádob umožňuje jednostupňovú destiláciu, ktorá  výrazne zníži čas a energiu na pálenie.

Kondenzačná nádoba vykonáva počiatočnú kondenzáciu výparov. Ťažšie (menej prchavé) látky sa dostávajú späť do kotla, len ľahké pary (etylalkohol, vône a aromatické látky) sa dostanú do chladiča. Destilát je oveľa bohatší, aromatickejší a voňavý.

Optimálne podmienky pre prevádzku kondenzačnej nádoby je samotné chladenie nádoby. Z tohto dôvodu musí byť  v nádobe vždy teplota vody medzi 78 ° C až 85 ° C. Preto odporúčame automatickú digitálnu reguláciu chladiacej vody.Kondenzačné nádoby sa dajú namontovať na všetky typu páleníc,vyrábaných Hazaipálinka.hu Ltd.

Ich spoje sú zúžené do kónusu, ktoré nevyžadujú tesnenie. 

Veľkosť spojov: 18 (3/4 ") alebo 22 (1")


Súvisiace produkty