Dvojstenná domáca pálenica

Dvojstenná domáca pálenica


Dostupnosť:
Skladom
Model:
DPLF
Objem

Medzi vnútornou a vonkajšou stenou kotla na varenie je medzera, ktorá môže byť naplnená vodou alebo olejom. Keďže vnútorná stena kotla sa nedotýka priamo zdroja tepla, je úplne vylúčené, že sa kvas pripáli. Pri týchto zariadeniach je možné kúrenie aj s drevom. Počas opakovanej destilácie sa tekutina medzi dvoma stenami rovnomerne rozdeľuje teplo na vnútornú stenu,a tak zabezpečuje rovnomerné odparovanie z celého kotla, čím sa získa najčistejší možný destilát.

Dvojstenná pálenica je vybavená poistným ventilom, ktorý funguje pri normálnom  tlaku na ochranu kotla na varenie. Ak je medzera naplnená vodou, kvas nikdy nedosiahne 100 stupňov,pretože najprv sa odparí voda. Pri opakovanej destilácii sa odporúča medzeru vyplniť olejom. Na spoj medzi kopulou a kotlom je vytvorená drážka naplnená vodou,ktorá zaisťuje dokonalú izoláciu v dlhodobom horizonte, aj keby došlo k poškodeniu  alebo deformácii. Nevyžaduje sa žiadna pevná fixácia, takže v prípade zablokovania alebo nesprávnej funkcie nedochádza k pretlaku, čo by spôsobilo poškodenie alebo explóziu kotla.


Štítky: 10 litrová pálenica 20 litrová pálenica 30 litrová pálenica 40 litrová pálenica 50 litrová pálenica 80 litrová pálenica 100 litrová pálenica

Súvisiace produkty